MENÜ

Fren Tamir & Bakım

Genel Bakım Nedir?

Alanında uzman kadrosu ile yıllardır oto tamir sektöründe hizmet veren firmamız sizlere ve araçlarınıza en iyi,kaliteli ve kusursuz hizmeti sunmak için çalışmalarına devam etmektedir. Sizler de aracınıza önem veriyorsanız bu alanda işinde uzman ve kaliteli olan
Maxi Garaj Quality Service tercih edebilirsiniz.

Fren Tamir & Bakım

Trafik kazaların büyük bir kısmı Fren sistemi iyi çalışmayan araçlardan dolayı meydana gelmektedir. Bir aracın fren sistemi iyi çalışmıyorsa, durma mesafesi artar ve kritik durumlarda kazaya neden olur. Fren sistemi düzensiz çalışan bir araçta fren pedalına basıldığında araç normal durma mesafesinde durmadığı gibi sağa sola savrularak otomobili kontrol etme şansımızı azaltır. Fren sisteminde sorun olan bir araç düşük hızlardaki kullanımda sorun çıkarmaz gibi gözükürken, yüksek hızlarda ise ufak bir ihmalkârlık sebebiyle büyük kazalara veya diğer bir deyişle artık her şey için çok geç kalmış olabiliriz.

Fren sisteminin bakımı her 10 bin kilometrede bir kontrol edilmesi gerekir. Bu kontrol olası bir kazada sizin ve ailenizin can, mal güvenliğini kontrol altına alır.

Fren hidroliğinin zamanı geldiğinde değiştirilmesi gerekir fakat kaliteli fren hidroliği seçimi de çok önemlidir.

Bir fren hidroliğinde 5 önemli nitelik bulunması gerekir.

 • Basınç altında ezilmemeli.
• Yüksek kaynama noktalarına(kuru ve yaş) sahip olmalı.
• Fren sistemini oluşturan bileşenlerle uyumlu olmalı.
• Sıcakta olduğu kadar soğukta da değişmez akışkanlıkta olmalı.
• Hareketli parçaların aşınmaması için güçlü yağlama etkisi sunmalı.