MENÜ

Dizel Partikül Temizleme (Garantili)

Genel Bakım Nedir?

Alanında uzman kadrosu ile yıllardır oto tamir sektöründe hizmet veren firmamız sizlere ve araçlarınıza en iyi,kaliteli ve kusursuz hizmeti sunmak için çalışmalarına devam etmektedir. Sizler de aracınıza önem veriyorsanız bu alanda işinde uzman ve kaliteli olan
Maxi Garaj Quality Service tercih edebilirsiniz.

Dizel Partikül Temizleme (Garantili)

Dizel Partikül Filtresi İptali

Partikül Filtresi Nedir?

Dizel Partikül Filtresi 2006 yılı sonrası tüm dünyada üretilen bütün dizel araçlara üretim aşamasında motora entegre edilme zorunluluğu getirilmiş parçadır.

Partikül Filtresi Ne İşe Yarar?

Dizel Partikül Filtresi motorun çalışma esnasında ortaya çıkan yanmış gazları tutan, çevreyi korumak adına yapılmış mekanizmadır.

Partikül Filtresi Nasıl Çalışır?

Partikül filtresindeki doluluk oranları sensörler aracılığı ile motor kontrol ünitesine (ecu) iletilir. Doluluk oranı tehlikeli seviyelere geldiğinde araç, sürücüden bağımsız olarak motora fazla yakıt alır ve yanma sonucu oluşacak ısı (600C) ve basınç sayesinde kurumu dışarı atmaya çalışır, bu duruma rejenerasyon denir. Bu işlem araç sıcakken yüksek devirde uzun süreli sabit ve yüksek hızda giderken gerçekleşir. Fakat yol ve yolculuk şartları bu durumu sağlayacak yapıda değildir. Partikül filtresi sorunu ile karşı karşıyasınız.

Partikül Filtresi Dolunca Ne Olur?

Bu sırada araç hırıltılı çalışır, beyaz duman atar, fazla yakıt harcar, yokuşlarda bayılma yapar, sürücüyü vites küçültmeye zorlar ve genelde de turboyu kapatır ve motoru korumaya alır.

Çözüm Alternatifleri Nelerdir?

Temizlenmesi; Filtre sökülür, ilaç ve yüksek basınç hava yardımı ile gözenekler temizlenmeye çalışılır fakat filtre yapısı bu işleme uygun olmadığı için doluluk oranı %90 ise %80-85 e düşer, aracınıza 3-5 gün rahatlama sağlatır, tekrar dolduğunda aynı işlemlere ve aynı maliyete katlanmak zorunda kalırsınız. Zira hiçbir esnaf temizleme işlemine garanti vermez.

Yenisinin Takılması; Yeni filtre takıldığında tekrar dolma riski ortadan kalkmaz, zaten aracınızı ilk aldığınızda da kullanılmamış durumdaydı. Ayrıca dizel partikül filtresi fiyatları oldukça maliyetli bir parçadır.

Maliyeti en düşük ve kesin çözüm olan Dizel Partikül Filtresi iptali;

Dizel Partikül Filtresi İptali Nasıl Yapılır?

Filtre dolduğunda motorda yaşanacak işlemler araç beyninden iletilen komutlar silsilesi ile olmakta. Bizler ise araç için düzenlenmiş yazılımı orijinali bozulmadan ecu beyninden alırız; bilgimiz ve tecrübemiz ile gerekli düzenlemeler yaparız. Aracınız sanki fabrikadan yeni çıkmış gibi çalışır, rejenerasyon işlemine gerek duymaz, filtre bulunma amacını yitirir ve aracınızın filtreden kurtulmasında hiçbir sakınca kalmaz.

Yazılımsal müdahale ile dizel partikül filtresinin iptal edilmesi kontrol açısından farkedilir bir durum değildir. Profesyonel çalışan ve ne yaptığını bilen firmalardan yardım almanız yararınıza olacaktır. Yaptığımız işlemlerde ömür boyu garanti verecek kadar iddialıyız.

 

bilgi için arayınız...